Başvuru İşlemleri

BAŞVURU İŞLEMLERİ
1. Başvurular;
02.03.2020  -  21.08.2020 tarihleri arasında Ön Kayıt olarak,
24.08.2020 - 10.09.2020 tarihleri arasında kesin başvuru olarak 
http://obsogrenci.tarsus.edu.tr/GenelAdayLogin internet adresinden yapılacaktır.
(İlgili tarihler arasında ön kayıt başvurusu yapan adayların yeniden başvuru yapmalarına gerek yoktur)
2. Pasaport: Kimlik bilgilerini gösteren sayfası, yüklenmelidir.
3. Mavi Kart sahibi olanların kartın onaylı fotokopisi, yüklenmelidir.
Açıklama: Mavi Kart Sahibi: Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığından Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocuklarının 5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu uyarınca Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olduklarını belgeleyenlerini)
3. Başvuru formunun bilgi girilmesi istenilen alanlarına kısaltma yapılmadan girilmelidir.
4. Başvuru türü;
4a. Türkiye’deki diğer Üniversitelerin yaptığı Yabancı Öğrenci Kabul Sınavı (YÖS) ise sınav sonuç belgesi yüklenmelidir.
4b. Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylana, ilgili Ülkelerin, Üniversiteye giriş sınavı statüsü (GRE, GMAT, SAT vs.) puanlarından herhangi biri ise sınav sonuç belgesi yüklenmelidir.
4c. Başvuru türü Ortaöğretim Not Ortalaması ise Not Durumu belgesinin (Transkript) aslı ve Ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliğinden ya da Konsolosluğundan onaylanmış Türkçe Çevirisi (çeviride mutlaka mezuniyet not ortalaması yazılacak) Tek bir dosya şeklinde yüklenmelidir.
Açıklama: Başvuruda kullanılacak sınavlardan lise bitirme sınavlarının/lise diplomalarının geçerlilik sürelerinde bir sınırlama yoktur. Ancak Uluslararası Öğrenci Sınavları (YÖS) ile üniversite giriş sınavı statüsünde olan sınavların geçerlilik süreleri iki yıl ile sınırlıdır. (Ancak, 2020-2021 Eğitim öğretim yılına mahsus olmak üzere; Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanan (GRE, GMAT, SAT vs.) gibi üniversiteye giriş sınavı statüsünde olan sınav sonuçlarına sahip adaylar, belgelerinin son geçerlilik tarihi üzerinden 2 yıl geçmemiş ise başvuru yapabilirler.)
5. Eğitim alınmak istenen bölüm/program seçilmelidir. (Adaylar en fazla 4 (dört) tercihte bulunabilecektir.)
6. Fotoğraf: Son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 1 adet fotoğraf, yüklenmelidir.
7. Başvuru Üniversitemiz tarafından onaylanmak suretiyle tamamlanacaktır.
Başvuru Formuna girilen/Yüklenen bilgilerdeki veya tercihlerdeki yanlışlıklardan doğacak sonuçların bütün sorumluluğu adaylara aittir.